W poniedziałek 25 listopada, w Miejskim Żłobku nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim
obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.
W tym dniu najważniejszymi goścmi były pluszowe misie małe i duże przyniesione przez dzieci z domu,
oraz te, które codziennie towarzyszą dzieciom w salach. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w Krainie Pluszowego Misia. Zabawę rozpoczęliśmy od magicznego powitania. Następnie były tańce z maskotkami, zabawy ruchowe przy piosenkach “Stary niedźwiedź mocno śpi”
“Jadą, jadą misie” itp.
Dzieci wykonały prace plastyczne “Wesoły Miś”. Dzień Pluszowego Misia zakończyliśmy wręczeniem każdemu dziecku medalu Przyjaciela Misia.
Ten dzień w żłobku był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy.
Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe pzyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

Tekst: Ewelina Boczek

W środę 20.11.2019r odbył się marsz ulicami Modlina Twierdzy
z udziałem dzieci z Miejskiego Żłobka nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim, którego głównym celem było rozpowszechnienie wiedzy o prawach dziecka.
W tym dniu, zwracamy uwagę na prawa dzieci. Znajomość praw dziecka chroni
je przed niebezpieczeństwami i daje możliwość uczestnictwa w procesie podejmowania decyzji, które ich dotyczą.

Zwracamy uwagę, że Konwencja o Prawach Dziecka jest najbardziej rozpowszechnionym dokumentem praw człowieka. Musimy pamiętać o tym, że dorośli mają obowiązek dbania, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także powinni szerzyć wiedzę o prawach dziecka i ich edukacji.

Tekst: Dorota Rusin

25 LISTOPAD

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA

PROSIMY,ABY KAŻDE DZIECKO W TYM DNIU

ZABRAŁO DO ŻŁOBKA SWOJEGO ULUBIONEGO PLUSZOWEGO MISIA,

ABY RAZEM Z NIM MÓGŁ ŚWIĘTOWAĆ

TAK WAŻNY DZIEŃ DLA NASZYCH PLUSZAKÓW.

POWITANIE JESIENI

,,Powitanie Jesieni”- w Miejskim Żłobku nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Dnia 26.09.2019 roku odbył się piknik z okazji ,,Powitania Jesieni”. Na uroczystość przybyli rodzice wraz z dziećmi, których zaprosiliśmy do wspólnej zabawy. Tematem przewodnim wspólnych zabaw było najbardziej znane jesienne warzywo – ziemniak. Podczas jesiennego pikniku na dzieci i rodziców czekały ,,ziemniaczane konkurencje”. Pierwszą z nich były ,,wykopki”, żłobkowicze z rodzicami mieli za zadanie wykopać ukryte w piłkach ziemniaki. Rodzice mogli wykazać się szybkością i zwinnością w zawodach m.in. wyścig z ziemniakami na łopatce, bądź rzut ziemniakiem do kosza. Na uczestników konkursów czekały nagrody w postaci smacznych śliwek i pamiątkowe medale. Między ziemniaczanymi konkurencjami wszyscy zebrani goście mogli uczestniczyć w zabawach ruchowych np. ,,Głowa, ramiona” , ,,Krasnoludki” itp.
       Jesienna – zabawa dostarczyła wszystkim uczestnikom wiele radości i uśmiechu. Po zakończonej zabawie dzieci wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek, na którym można było skosztować ciast pieczone przez nasze Panie kucharki, na stolikach znaleźć można było mnóstwo owoców, grillowane parówki i kiełbaski. Atrakcją była wata cukrowa oraz popcorn.
Mimo niesprzyjającej, deszczowej pogody nasz piknik okazał się czasem wypełnionym radością i zadowoleniem podczas wspólnych zabaw integrujących rodziców ze wszystkich grup.

Tekst: Dorota Rusin

Rodziców z dziećmi uczęszczającymi do

Miejskiego Żłobka nr1

na uroczystość

,, Żłobkowicze Witają Jesień ‘’

która odbędzie się

dnia 26.09.2019r (czwartek) w godz. 16.00-18.00.

ZEBRANIE

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci

z Miejskiego Żłobka nr 1

na ZEBRANIE,

które odbędzie się 10.09.2019r. (wtorek)

DNI ADAPTACYJNE W MIEJSKIM ŻŁOBKU NR 1

DLA DZIECI PRZYJĘTYCH W REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ

20 I 22 SIERPNIA 2019 ROKU W GODZ. 17.00 – 18.00

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci

z Miejskiego Żłobka nr 1

na DZIEŃ OTWARTY,

który odbędzie się 09.04.2019r. (wtorek)

Serdecznie zapraszamy wszystkich RODZICÓW
dzieci z Miejskiego Żłobka nr 1
w Nowym Dworze Mazowieckim na
DZIEŃ OTWARTY,
który odbędzie się 13.03.2019r. (środa)
w godz.17:00-18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich RODZICÓW
dzieci z Miejskiego Żłobka nr 1
w Nowym Dworze Mazowieckim na
DZIEŃ OTWARTY,

który odbędzie się 14.11.2018r. (środa)

POŻEGNANIE LATA

Dnia 20 września 2018 roku na terenie Miejskiego Żłobka nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim odbył się piknik z okazji „Pożegnania Lata”. Na uroczystość przybyli rodzice wraz z dziećmi . Swoją obecnością zaszczycili nas: pan dyrektor Zdzisław Szmytkowski oraz pan burmistrz Jacek Kowalski. Tego dnia dzieci pożegnały Panią Lato a przywitały Panią Jesień. Oprócz wspaniałej atmosfery i pogody na dzieci czekały różne zabawy zorganizowane przez opiekunki. Dzieci podczas zabaw mogły częstować się smakołykami przygotowanymi na tę okoliczność. Atrakcją dla dzieci było zdobienie twarzy , puszczanie baniek mydlanych oraz obserwacja zwierząt , które wyglądały z „Mini Zoo”. Podczas pięknej, słonecznej pogody dzieci bawiły się razem z rodzicami. Ten dzień zostanie długo w pamięci dzieci.

Tekst: M.Pożycz

DZIEŃ OTWARTY

Serdecznie zapraszamy wszystkich RODZICÓW dzieci Miejskiego Żłobka nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim na DZIEŃ OTWARTY, który odbędzie się
09.10.2018r. (wtorek)
w godz. 17:00-18.00.
Wychowawcy grup

Rodziców z dziećmi uczęszczającymi do
Miejskiego Żłobka nr1
na
,,Pożegnanie lata ‘’
które odbędzie się
dnia 20.09.2018r(czwartek) w godz. 16.00-18.00.

Pogodę już zamówiliśmy, dlatego prosimy o zabranie
ze sobą dużej porcji pozytywnej energii.

REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

NA OKRES OD 01.09.2018 DO 31.12.2018

z możliwością przedłużenia na rok 2019

HARMONOGRAM

KRYTERIA

ZASADY

WNIOSEK

Dokumenty można składać w sekretariacie Zespołu, ul. Bema 312, 05-160 Nowy Dwór Mazowiecki, w godzinach 7.00 – 16.00.

Z A P R A S Z A M Y