• OSIĄGNIĘCIA
  • mLegitymacje
  • Interaktywna lekcja patriotyzmu klas 8 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku - 04.10.2019.

Dodano: 2019-10-08, Autor: mgr Artur Kielar

W dniu 04.10.2019 r. grupa najstarszych uczniów w szkole tj. klas 8 uczestniczyła w interaktywnej lekcji WOS i historii podczas wycieczki do Muzeum Solidarności w Gdańsku pod opieką P. Dyrektora Z. Szmytkowskiego – nauczyciela WOS, Pani E. Szmytkowskiej – kierownika wycieczki oraz wychowawcy kl. 8a P. B. Siwek.

Ekipa do Gdańska dotarła porannym pociągiem pośpiesznym i wróciła tego samego dnia późnym wieczorem a czas spędzony w podróży minął bardzo szybko.

Już na miejscu widzieliśmy ważne, historyczne miejsca: Pomnik Poległych Stoczniowców 1970, Bramę nr 2 Stoczni Gdańskiej, oraz cel naszej podróży - Europejskie Centrum Solidarności przypominające z zewnątrz powstający na pochylni statek – rdzawy okręt na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej. To jedno z najnowocześniejszych muzeów w Polsce, to miejsce które porusza emocje, które pokazuje dosadnie i namacalnie burzliwe czasy naszej najnowszej historii. To miejsce powinien odwiedzić każdy, aby lepiej zrozumieć słowa wypowiedziane przez Jana Pawła II: „Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”. Była to niesamowita lekcja historii, która zapewne pozostanie na zawsze w naszej pamięci.
    Mamy nadzieję, że dzięki takim formom lekcji, nowoczesnym metodom, wiedza zostanie zapamiętana na zawsze a historia będzie zawsze żywa.
    Tekst i foto ZSP nr 4 - B. Siwek
    Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wyjazdu w Galerii.