• OSIĄGNIĘCIA
  • mLegitymacje
  • Sztuka przez duże "S", czyli spektakl w Teatrze Kamienica "Ania z Zielonego Wzgórza" - 30.09.2019.

Dodano: 2019-10-02, Autor: mgr Artur Kielar

W dniu 30.września 2019 uczniowie klas szóstych oraz klasy Va z wychowawczyniami M.Łuszczyńską, B.Nalewajk, J.Wilde/ oraz paniami J.Stępińską i A.Arent uczestniczyli we wspaniałym wydarzeniu.
    W jesienny deszczowy poranek pojechaliśmy do Warszawy do Teatru Kamienica w celu obejrzenia sztuki "Ania z Zielonego Wzgórza".

Ania Shirley, nastoletnia bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery, romantyczna, osobliwa dziewczynka walcząca o swoje marzenia, roztaczająca wokół siebie wielką radość i miłość. Jej przygody od lat zachwycają, bawią i wzruszają.

Mieliśmy przyjemność obejrzeć marzycielską Anię, którą w kunsztowny sposób ożywili aktorzy Teatru Kamienica. Ania skradła serca swych opiekunów – Maryli i Mateusza – rozbawiła nas do łez i pokazała, że wiara w marzenia czyni cuda, a bycie damą nie zależy od ilości kwiatów na kapeluszu, ale od tego, jak potrafimy wybrnąć z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji.
     W obejrzanym przez nas przedstawieniu Ania została naszym przewodnikiem po Zielonym Wzgórzu i napełniła nasze serca radością!
    Czy Ania, kultowa bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery może być częściowo przykładem i odzwierciedleniem charakterów, nastrojów i zachowań uczniów naszych czasów? Pomimo, że akcja toczy się w drugiej połowie XIX w., sztuka pociąga i zachwyca swoją oryginalnością, a powaga problemu wywiera wrażenie na obecnym młodym widzu.
    Obsada: Olga Sarzyńska - Ania, Joanna Pach-Żbikowska/Izabela Gwizdak - Maryla, Katarzyna Skarżanka, Anna Zagórska, Witold Bieliński i Karol Stępkowski - Mateusz (zarazem reżyser przedstawienia) była trafiona, a aktorzy perfekcyjnie zagrali swoje role. Dziękuję koleżankom za opiekę oraz uczniom za uczestnictwo
    w tak dostojnym, poważnym kulturalnym przedsięwzięciu.

Tekst i foto ZSP nr 4 - Bożena Nalewajk