• OSIĄGNIĘCIA
  • Obóz letni profilaktyczno – rekreacyjny dla dzieci i młodzieży pod patronatem UKS „REDUTA” z Modlina Twierdzy - 08.2019.

Dodano: 2019-08-26, Autor: mgr Artur Kielar

W dniach 17.08 – 24.08. 2019 r. grupa 42 dzieci i młodzieży pod kierunkiem kadry pedagogicznej: B. Siwek – kierownika wyjazdu, oraz wychowawczyń: Pani J. Wilde, Pani E. Napiórkowskiej i Pani B. Nalewajk, pod patronatem UKS „REDUTA” uczestniczyła w obozie letnim rekreacyjno - profilaktycznym w Darłówku.

Pogoda jak na końcówkę sierpnia była wyśmienita. Uczestnicy każdego dnia korzystali z kąpieli w morzu, plażowania i zabaw na piaszczystych plażach wyposażonych zarówno w sprzęty typu siłownia plenerowa czy boisko do beach soosera, zaś w ośrodku z boisk do siatkówki i koszykówki oraz stołu do tenisa stołowego rozgrywając towarzyskie spotkania.

Ponadto nie zabrakło innych atrakcji jak przejażdżka tramwajem wodnym z Darłówka do Darłowa, wizyty w Zamku Książąt Pomorskich, gdzie zwiedzano izby więzienne z czasów średniowiecza, w których przetrzymywano a nawet torturowano czarownice.
    Odbyły się także wycieczki autokarowe: do Wioski Hobbitów w Sierakowie Słowieńskim, gdzie młodzież uczestniczyła w rowerowej grze terenowej zakończonej uzyskaniem tytułu zdobywcy Śródziemia, czy do Doliny Charlotty w Strzelinku niedaleko Słupska, gdzie podziwiano różne okazy zwierząt w tamtejszym mini zoo i odbyto przejażdżkę łodzią w formie safari wodnego, którego dużą atrakcją były przyjazne lemury czy pokaz tresury fok w tamtejszym fokarium.
     Miłą atrakcję była także wizyta w parku wodnym Jan w Darłówku z bryzą morką czy w aqua parku w Jarosławcu, gdzie zabawom, kąpielom wodnym i zjazdom na różnego rodzaju zjeżdżalniach wodnych nie było końca.
     Dzięki udziałowi w obozie u uczestników poprawie uległa akceptacja własnego „Ja”, umiejętność współdziałania w grupie, oraz wszechstronny rozwój psychofizyczny. Zajęcia prowadzono w formie warsztatów, a także wplatano w szereg podejmowanych działań np. podczas wizyty w labiryncie kukurydzy czy w Leonardii – parku edukacji i rozrywki, gdzie wśród około 100 gier wykonanych wyłącznie z drewna wszyscy uczestnicy bez względu na wiek poczuli zdrową rywalizację z dala od wirtualnego świata.
     Dodatkowo podczas obozu odbyły się różnego rodzaju quizy, turnieje czy konkursy plastyczne, gdzie najaktywniejsi mieli możliwość zdobycia nagród tematycznych.
    Dziękujemy prezesowi UKS REDUTA Panu S. Krzeczkowskiemu za pomoc w organizacji przedsięwzięcia, oraz Dyrektorowi Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 4 Panu Z. Szmytkowskiemu za wsparcie, a zwłaszcza rodzicom którzy sprawili swoim pociechom wiele radości.
    kierownik obozu B. Siwek

Więcej zdjęć w Galerii.