• OSIĄGNIĘCIA
  • "Poloneza czas zacząć...", czyli zakończenie edukacji uczniów klas ósmych i gimnazjalnych w roku szkolnym 2018/2019 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Nowym Dworze Mazowieckim.

Dodano: 2019-06-23, Autor: mgr Artur Kielar

18 czerwca 2019 r. uczniowie klas ósmych i gimnazjum pożegnali szkołę i swoich nauczycieli. Myślą przewodnią uroczystości były słowa z Pieśni K.I Gałczyńskiego "Ocalić od zapomnienia".

Uczniowie klas ósmych przekazali sztandar szkoły swoim młodszym kolegom z klas siódmych, którzy jako przedstawiciele społeczności szkolnej zobowiązali się do sumiennej nauki i pracy, wykorzystywania zdobytej wiedzy i umiejętności, uczciwego i aktywnego współuczestniczenia w życiu naszego kraju. Pan Dyrektor oraz opiekunowie pocztów sztandarowych podziękowali swoim uczniom za dotychczasową sumienną służbę podczas reprezentowania szkoły na różnych uroczystościach.

Następnym ważnym punktem tego podniosłego wydarzenia było uczczenie minutą ciszy śmierci naszej serdecznej koleżanki Agnieszki Wójcik, nauczycielki, pedagoga i wieloletniej organizatorki szkolnych polonezów.
    Dwa tańce polonez klas ósmych i gimnazjum /każdy inny/ zatańczyli na początku i na koniec uroczystości nasi uczniowie. Piękne suknie dziewcząt, elegancja chłopców w garniturach, gest z różą - to wszystko sprawiło, że zostaliśmy oczarowani choreografią i wykonaniem tych "żywych" dzieł sztuki.
    Miło nam ogłosić, że najlepszymi absolwentami szkoły podstawowej i gimnazjum zostały uczennice Justyna Cichal - VIIIa i Adrianna Wacko IIIb - gimnazjum. One też uzyskały nagrodę za 100%-ową frekwencję.
    Wszyscy uczniowie odebrali swoje świadectwa ukończenia szkoły i zaświadczenia o egzaminach zewnętrznych. Były chwile radości podczas odczytywania nazwisk z wynikiem 100% na egzaminie zewnętrznym. Zasłużone szczęście z języka angielskiego uśmiechnęło sie do gimnazjalistów: Adrianny Wacko, Poli Pepłowskiej, Antoniego Mosińskiego, Marty Mędreckiej, Amelii Borkowskiej i Jagody Jandy. Wszyscy nagrodzeni byli uczniami pani Ewy Szmytkowskiej, za co należą się jej słowa szczególnego podziękowania za sumienne przygotowanie ich do pierwszego, zewnętrznego testu.
    Do grona wyróżnionych z języka angielskiego dołączył także uczeń kl. VIIIb Bartłomiej Kobziński, który uzyskał 100% punktów, a którego przygotowywała pani Marta Agafonow.
    Z języka polskiego "setkę" uzyskała Jagoda Cieślak - kl.VIIIa - uczennica pań Marty Pietraszek-Szerszeń i Agnieszki Arent.
    W kategorii "Najlepszy sportowiec" klas ósmych i gimnazjum zostali nagrodzeni statuetkami: Katarzyna Mosur - VIIIc, Szymon Grenda VIIIa, oraz Malwina Kruszewska z IIIb gimnazjum. Nauczyciele wychowania fizycznego nagrodzili również uczniów najaktywniejszych w zawodach i życiu sportowym szkoły z klas ósmych: Ewelinę Janus, Klaudię Grabowską, Katarzynę Mosur oraz Szymona Grendę. Z gimnazjum byli to: Malwina Kruszewska, Amelia Borkowska, Agata Malinowska, Antoni Mosiński oraz Adrian Zięciak.
    Podziękowania kierujemy do pana Sławomira Krzeczkowskiego z UKS "Reduta", który ufundował nagrody dla zwycięzców.
    Serdeczne Słowa podziękowania za swoją wieloletnią pracę i poświęcenie dla społeczności szkolnej od pana Dyrektora Szmytkowskiego usłyszał Przewodniczący Rady Rodziców - pan Andrzej Szymański. My wychowawcy i nauczyciele oraz uczniowie dziękujemy panu Szymańskiemu i życzymy zdrowia oraz pomyślności
    w życiu prywatnym i zawodowym.
    W imieniu wszystkich rodziców głos zabrała pani Beata Grędziszewska, która w swoim podziękowaniu odniosła się do trudnej pracy nauczyciela, życząc jednocześnie zdrowia i sukcesów na dalszej drodze.
    Nagrody, wyróżnienia, upominki - nie byłoby tyle radości, gdyby nie nasi sponsorzy: panowie: Burmistrz Jacek Kowalski, Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Bisialski, których reprezentowała Radna i jednocześnie nasza koleżanka pani Justyna Paszkiewicz. Dziękujemy Stowarzyszeniu Seniorów Lotnictwa Wojskowego O/Modlin, paniom z Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz p.o. Przewodniczącego Zarządu Osiedla nr 6 - panu Jackowi Topczewskiemu.
    Sukces wychowawczy osiągamy wtedy, gdy w środowisku szkolnym oprócz ucznia i nauczyciela jest rodzic. Właśnie w tym naszym przedsięwzięciu nie zabrakło rodziców naszych uczniów, którym jesteśmy wdzięczni za poświęcony czas, operatywność, cierpliwość i atrakcje podczas naszej uroczystości. Na ręce przewodniczących klasowych rad rodziców oraz wszystkim, którzy pomagali składamy gorące podziękowania za pracę i zaangażowanie, obecność i pomoc, jak również finansowanie tak poważnego przedsięwzięcia. Bądźcie zawsze dobrymi ambasadorami swoich pociech, wskazujcie im właściwe drogi w życiu, wspierajcie, gdy zwrócą się z prośbą o pomoc - to też od Was w dużej mierze zależy przyszłość naszych uczniów. Jesteśmy dumni, szczęśliwi i wdzięczni za dostojne słowa o nas nauczycielach i wychowawcach: "Nauczyciel - to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarować to, co w nim najlepszego cudzym dzieciom."
    My wychowawcy szczególnie dziękujemy panu Dyrektorowi Zdzisławowi Szmytkowskiemu, który wspierał nas w pomysłach i prośbach, naszym koleżankom za pomoc: Agnieszce Biegaj - za przygotowanie wspaniałych, dostojnych tańców, Ani Dąbrowieckiej - za dekorację, Beacie Kaczerskiej - za rozwiązania logistyczne, paniom woźnym za ciągłe sprzątanie, Mateuszowi Świdrowi za oprawę techniczną i muzyczną oraz wszystkim tym, którzy współpracowali z nami i dodawali nam otuchy do dalszego działania.
    Dziękujemy również za przybycie i udział w uroczystości byłym wychowawczyniom żegnanych klas paniom Krystynie Eisler i Marcie Pietraszek-Szerszeń.

Tekst i foto - ZSP nr 4 - wychowawcy klas ósmych i gimnazjalnych: Agnieszka Arent, Anna Kamińska, Bożena Nalewajk, Jolanta Stępińska, Dariusz Adamowicz.