• Klasy 4c, 5a i 5c w "Wannie Archimedesa" - 11.03.2019.

Dodano: 2019-03-14, Autor: mgr Artur Kielar

W dniu 11.03.2019 klasy 4c, 5a oraz 5c pod opieką swoich wychowawczyń pań: Agnieszki Biegaj, Emilii Napiórkowskiej i Magdaleny Łuszczyńskiej oraz Marty Stępińskiej wybrały się do teatru Capitol w Warszawie na muzyczny spektakl edukacyjny wprowadzający w świat najważniejszych dla ludzkości odkryć i wynalazków.

Mądry i zabawny Profesor Rozumny (w tej roli Krzysztof Tyniec) przedstawił przełomowe zdobycze cywilizacji. Dzięki niemu poznaliśmy dokonania Newtona, Einsteina oraz odkrycia Krzysztofa Kolumba. Nurkował w tytułowej WANNIE, aby wyjaśnić nam prawo ARCHIMEDESA i stwierdził, że może przepłynąć przez ocean na pokładzie słynnej SANTA MARII, aby razem z Krzysztofem Kolumbem odkryć Amerykę, poddał się silnemu przyciąganiu ziemskiemu CIOTKI GRAWITACJI, uległ czarowi CHIŃSKICH CIENI, spotkał się z DUCHAMI i dowiedzieliśmy się, KTO WYMYŚLIŁ KOŁO.

„Wanna Archimedesa” to zabawna lekcja w szkole, o której marzą uczniowie. Wszystko to dzieje się w klasie – laboratorium pełnym tajemniczych sprzętów do przeprowadzenia wielu eksperymentów i doświadczeń naukowych, gdzie centralne miejsce zajmuje oczywiście WANNA ARCHIMEDESA.

Tekst i foto ZSP nr 4 - mgr Emilia Napiórkowska