• "W kosmosie" - zajęcia otwarte dla rodziców dzieci z gr. DELFINKI.

Dodano: 2019-03-11, Autor: Kinga Kuczkowska

Zajęcia otwarte są jedną z form kontaktu nauczyciela z rodzicami. Wzbudzają one wiele emocji nie tylko u przedszkolaków. Podczas takich spotkań dzieci mają możliwość zaprezentować się przed najważniejszymi dla nich osobami. Rodzice zaś dostają niepowtarzalną okazję obserwacji, w jaki sosób jego dziecko odnajduje się w grupie przedszkolnej , jakie ma relacje z rówieśnikami, a także z nauczycielem, czy potrafi skupić się podczas zajęć, czy zapamiętuje i wykonuje polecenia. Aby umożliwić rodzicom poznanie elementów procesu edukacyjnego 21 lutego DELFINKI z Publicznego Przedszkola nr 4 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 4 , zaprosiły swoich rodziców w kosmiczną podróż.

Swoje edukacyjne zmagania przedszkolaki rozpoczęły od prezentacji krótkiego filmu dotyczące kosmosu i planetarium na dotykowej tablicy interaktywnej. Po zapoznaniu się z podstawowymi informacjami ruszyliśmy na podbój wszechświata, w którym nasi bystrzy kosmonauci znaleźli spadające gwiazdy. Kolejnym zadaniem było „Kosmiczne echo”, gdzie koncentracja uwagi i percepcja słuchowa odgrywały kluczową rolę. Za pomocą „ośmiornicy” słuchowej - „głuchy telefon”, dzieci miały przynieść gwiazdki z żądanym obrazkiem. Wśród zadań do wykonania przez naszych przedszkolaków było również „Kosmiczne pianino” na projektorze multimedialnym. Dzieci za pomocą ruchu nóg powtarzały zapamiętany układ dzięków pokazany przez kompozytora. Jednak największą radość sprawił masażyk relaksacyjny, do którego zaprosiliśmy naszych gości. W drodze powrotnej z kosmicznej podróży, zrelaksowaliśmy się przy „kosmicznej” melodii oraz gry świateł i barw. Wszystko to za sprawą nowoczesnych środków przekazu, jakie posiada nasze przedszkole. Świat edukacyjny idzie z duchem rozwoju i technologii, a razem z nim stara się podążać również nasza placówka. Dzięki ogromnym staraniom Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 , Zdzisława Szmytkowskiego oraz Wicedyrektora, Ireny Wiśniewskiej, nasze działania edukacyjne możemy uatrakcyjniać poprzez wykorzystanie sali światła i barw, dotykowej tablicy interaktywnej czy dotykowego projektora multimedialnego. Forma współpracy z rodzicami jaką są zajęcia otwarte, umożliwia rodzicom naszych przedszkolaków obserwację umiejętności swoich pociech, ale także daje możliwość poznać zaplecze edukacyjno – dydaktyczne placówki. Nasi goście mieli niepowtarzalną okazję korzystać z dogodności technologicznych placówki, które ich dzieci wykorzystują na co dzień w przedszkolu. Dziękujemy za obecność i angażowanie w zajęcia edukacyjne.

Tekst: mgr K.Kuczkowska
    Foto: mgr K.Rachwał