• OSIĄGNIĘCIA
  • Święto Babci i Dziadka w przedszkolu.

Dodano: 2019-02-09, Autor: Kinga Kuczkowska

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W „Bajecznej Krainie” stało się tradycją, że przedszkolaki z tej okazji zapraszają swoich bliskich na uroczystość do przedszkola. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 22 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się ta wspaniała impreza podczas której zgromadzona publiczność mogła podziwiać swoje wnuki i wnuczki w roli małych aktorów.

W pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały program artystyczny. W repertuarze artystycznym każdej grupy można było usłyszeć wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Nie zbrakło skocznych i rytmicznych tanecznych kroków oraz odrobiny humorystycznego akcentu. Na wszystkich zaproszonych gości czekały również własnoręcznie wykonane prezenty. Do życzeń dzieci dołączyła się również pani dyrektor, Irena Wiśniewska, życząc seniorom miłości i odrobiny cierpliwości do wnucząt. Na zakończenie naszego wspólnego spotkania przedszkolaki zaprosiły dziadków i babcie do zabaw. I w ten sposób wnuki z seniorami rytmicznie lepiły bałwanki, wykonały muzyczną gimnastykę, zaprosiły do tańca oraz mycia rąk. Wszystko oczywiście w rytmicznych pląsach i muzycznych rytmach przy dużej dawce uśmiechu i dobrego humoru. Po energicznych zabawach na artystów i gości czekały przepyszne smakołyki. Na koniec wszyscy rozkoszowali się pysznym tortem, który upiekła nasza przedszkolna kucharka - p. Marzena. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze.

Tekst: mgr K.Kuczkowska
    zdjęcia: nauczyciele PP4