• OSIĄGNIĘCIA
  • BAL KARNAWAŁOWY w przedszkolu.

Dodano: 2019-02-09, Autor: Kinga Kuczkowska

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Dla dzieci jest atrakcją dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Dlatego niewątpliwie wszystkie dzieci lubią bale karnawałowe. Tak też było u nas. W dniu 18.01.2019r. nasze przedszkole zamieniło się w bajeczną arenę na której spotkać można było kolorowe postacie.

Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana … nie sposób zliczyć i wymienić wszystkie kolorowe postacie. Rozpoznać dzieci okazało się być bardzo trudne, a każde z nich tego dnia wyglądało wyjątkowo. Po prezentacji bajecznych strojów przez każdą grupę, rozpoczęły się tańce. Wesołe melodie były przeplatane zabawami oraz konkursami zaś zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci przepysznych jabłek. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, a także Kaczuch. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.

Tekst: mgr J.Klusiewicz
    foto: mgr K.Kuczkowska