• "Hej kolęda...." - Jasełka w przedszkolu.

Dodano: 2019-02-08, Autor: Kinga Kuczkowska

Jasełka od wielu lat wpisane są w kalendarz uroczystości organizowanych w Publicznym Przedszkolu nr 4 „Bajeczna Kraina” w Twierdzy Modlin.Wszyscy oczekujemy Świąt Bożego Narodzenia i towarzyszących im działań jak : domowa krzątanina, zakupy, porządki, zapach pierników i świerkowych gałązek. Okres ten uwielbiają także przedszkolaki , które przygotowują ozdoby choinkowe, dekoracje świąteczne, uczą się kolęd, pastorałek i wierszy.Atmosferę Świąt Bożego Narodzenia można było poczuć podczas Jasełek 18 grudnia w wykonaniu dzieci z „Bajecznej Krainy” z Modlina Twierdzy.

Wszystkie przedstawienia nawiązujące do narodzin Jezusa były wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale, a piękna scenografia wykonana przy współpracy z rodzicami wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Sala przedszkolna, zamieniła się na moment, w odległe Betlejem, w którym przy dźwiękach nastrojowych oraz rytmicznych melodiach publiczność przeżyć mogła ponownie historię Józefa i Maryi. Na scenie można było podziwiać grę aktorską pasterzy, królów, aniołków i śnieżynek , dzieci, a także małego diabełka. Wszystkie postacie chciały powitać i złożyć hołd nowonarodzonemu dzieciąteczku. A wszystko za sprawą magii zbliżających się świąt i związanych z nimi uczuciami życzliwości, dobroci i radości. Ogromne zaangażowanie małych artystów opłaciło się, gdyż przedstawienia wywarły ogromne wrażenia i wzruszenia wśród publiczności którą stanowili rodzice i najbliżsi naszych przedszkolaków. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Po występach na naszych artystów czekały gromkie brawa i pochwały, a także prezenty od świętego Mikołaja pod ogromną, błyszczącą choinką. Kolorowe podarki wywołały uśmiechy i radość wśród najmłodszych. Dziękujemy serdecznie za okazaną pomoc i liczne przybycie na występy najmłodszych artystów.

Tekst: mgr K.Kuczkowska
    Zdjęcia: kadra pedagogiczna