• Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną w języku niemieckim rozstrzygnięty!

Dodano: 2019-01-02, Autor: mgr Artur Kielar

Tradycja bożonarodzeniowa wysyłania kartek świątecznych z życzeniami do bliskich jest wciąż żywa; jej wymiar osłabiły znacznie SMSy/MMSy oraz E-Maile, ale staramy się nadal pokazywać kartkę z życzeniami jako malutkie dzieło sztuki, które nie zostanie wyparte przez nowoczesne media.

Taki też zamysł miał konkurs "Na najpiękniejszą kartkę świąteczną z życzeniami w języku niemieckim". Swoje prace do konkursu zgłosiło 22 uczniów z klas IV-VIII SP i PG; wiele z nich okazało się naprawdę wyjątkowymi rękodziełami, a wraz z załączonym tekstem mówiącym o sensie, radości i miłości świąt stanowią one fragment naszej pracy i wkładu w tradycję i zwyczaje bożonarodzeniowe, które u nas w Polsce, jak i w krajach niemieckojęzycznych są na szczęście jeszcze bardzo aktualne i bogate.
     A oto rezultaty prac naszych uczniów:

• Najpiękniejszą kartkę z życzeniami wykonała uczennica klasy IIIb PG - Milena Fajdek - I miejsce; jej kartka z życzeniami została wysłana do naszej zaprzyjaźnionej szkoły w Jessen w Niemczech.
    • II miejsce - Adrianna Wacko - IIIb PG
    • III miejsce - Justyna Cichal - VIIIa SP

Na wyróżnienie zasługują prace:
    Filipa Cudzika- Va, Michała Ręklewskiego - VIIIc i Andrzeja Zaniewskiego - VIIIc.
    Nagrodzeni uczniowie dostali dyplomy i upominki.
    Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali wysoką ocenę z języka niemieckiego oraz słodki załącznik.
    Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i do zobaczenia w kwietniu:)- Święta Wielkanocne - już wkrótce.
    Organizator: Bożena Nalewajk