• Teatrzyk "GARGULEC" z przedstawieniem "Zaczarowany koszyczek" w przedszkolu.

Dodano: 2018-11-30, Autor: Kinga Kuczkowska

W dniu 27.11.2018 r. nasze przedszkole po raz kolejny odwiedził Teatr Gargulec z przedstawieniem pt. „Zaczarowany koszyczek”. Bohaterowie spektaklu Babcia Danuta, co ślicznie robiła na drutach, piesek, kotek figlarz, mała myszka i bardzo wesoły krasnal w zabawny, rozśpiewany sposób opowiadali swoją historię. Babcia dziergała czerwony kubraczek, kot gonił mysz, choć mogło się wydawać, że chwilami to myszka goniła kota. Natomiast Krasnal wesoło wyśpiewywał i płakał z radości, gdy otrzymał przepiękny kubraczek z włóczki od babci Danuty, który pasował mu wyjątkowo do czerwonej czapeczki.

Dzieci bawiły się wesoło wraz z bohaterami, dzielnie pilnowali włóczek babci Danuty, a odważni mali ochotnicy prezentowali dumnie czerwony kubraczek, który babcia chciała zobaczyć w pełnej krasie przed podarowaniem go krasnalkowi. Bajka przeplatana była z łatwo wpadającymi w ucho piosenkami. Spektakl, wciągnął w wir wydarzeń i pozwolił rozkochać się maluchom w Teatrze. Teatr to niezwykłe miejsce, które w magiczny i obrazowy sposób dla najmłodszych przekazuje bezcenne wartości moralne i społeczne, tj. szacunek dla osób starszych czy życzliwość dla osób słabszych. „Zaczarowany koszyczek” w przystępny sposób przedstawił, że z przedmiotów codziennego użytku można wyczarować świetną zabawę, tylko trzeba użyć odrobinę wyobraźni. Spotkanie z Teatrem Gargulec zakończyło się z uśmiechami i dobrym humorem i zapewnieniem: „do miłego zobaczenia...”.

tekst: mgr A. Tobolczyk
    zdjęcia: mgr K. Kuczkowska