• PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dodano: 2018-11-03, Autor: Kinga Kuczkowska

Dzień 18 października 2018 r. był dla nowych przedszkolaków nie lada wyzwaniem. Tego dnia miały otrzymać zaszczytny tytuł „ Prawdziwego Przedszkolaka”. W wielkim skupieniu o godzinie 10.30 wszystkie dzieci zebrały się w Hali Sportowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie odbyła się uroczystość "Pasowanie na Przedszkolaka". Podczas uroczystości każda grupa miała okazję zaprezentować wspaniały taniec, w przepięknych strojach.

Aby zostać przedszkolakiem dzieci musiały wykonać kilka zadań: recytacja wierszy, pokaz tańców, udzielenie odpowiedzi na zadane pytania. Po wykonaniu zadań dzieci ustawione na baczność złożyły ślubowanie, że będą przestrzegać „Kodeksu przedszkolaka” i będą grzecznymi i wesołymi przedszkolakami. Po ślubowaniu dzieci poprosiły pana Dyrektora Zdzisława Szmytkowskiego o pasowanie dla nowo przybyłych przedszkolaków . Na zakończenie uroczystości wszystkie dzieci wraz z gośćmi zaśpiewały hymn państwowy przyjmując podczas śpiewu postawę ,,na baczność’’. Dzieci otrzymały prezenty od przybyłych gości. Każde dziecko na pamiątkę otrzymało dyplom. Po powrocie do przedszkolaka czekała dzieci jeszcze jedna niespodzianka. W każdej sali był przygotowany poczęstunek na pięknie nakrytych stołach. Dzieci były zachwycone i przez cały dzień uśmiech nie schodził z ich twarzy. Cieszymy się, że nasze maluchy zdały egzamin i są prawdziwymi przedszkolakami.

Tekst: W. Fabek
    Zdjęcia: mgr E. Biernacka