• OSIĄGNIĘCIA
  • Wyjazd na mecz LEGII WARSZAWA vs WISŁA KRAKÓW rozegrany przy Łazienkowskiej 3 w Warszawie - 21.10.2018.

Dodano: 2018-10-23, Autor: mgr Artur Kielar

W dniu 21.10.2018 r. miało miejsce niecodzienne wydarzenie sportowe dla uczniów naszej szkoły Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 oraz innych szkół powiatu nowodworskiego. Grupa blisko 1000 dzieci wraz z opiekunami na zaproszenie Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa, którego koordynatorem na nasz rejon jest były absolwent naszej szkoły Daniel Hejko miała możliwość nieodpłatnego uczestnictwa w meczu Legii vs Wisłą.

Warto podkreśli, iż do takiego przedsięwzięcia doszło już po raz kolejny, w zeszłym roku dzieciaki na podobnych zasadach oglądały na żywo mecz pomiędzy Legią i Krakowią. SKLW ponadto poniosło większość kosztów związanych z transportem młodych kibiców na stadion. W przypadku naszej młodzieży, ukłon należy się także dyrektorowi szkoły Panu Z. Szmytkowskiemu, który zgodził się ponieść dodatkowe koszta dojazdu drugiego autokaru z Modlina Twierdzy dzięki czemu w imprezie miała możliwość uczestniczyć jeszcze większa część naszej uczniowskiej społeczności.

Młodzi kibice z zamian za możliwość nieodpłatnego udziału w wydarzeniu przynieśli „coś dla schroniska” dla zwierząt. Dary te SKLW wkrótce przekaże wybranym schroniskom. W ten sposób uczymy dzieci wrażliwości na potrzeby innych, umiejętności dzielenia się i powiedzenia „dziękuję”.
    Podczas pobytu na stadionie dzieciaki aktywnie kibicowały. Malowały buzie barwami klubowymi, dopingowały unosząc szaliki i żywo wznosząc okrzyki. Kultura kibicowania, czyli to w czym mieli możliwość wzięcia udziału to nieodzowna część wychowania fizycznego.
    Mecz był bardzo emocjonujący, ciągle padały bramki, mieliśmy nadzieję na zwycięstwo, ale ostatecznie rywalizacja zakończyła się wynikiem 3:3.
    Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI dla Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa, zwłaszcza dla Daniela za pomysł, za trud w organizacji całego przedsięwzięcia. BRAWO WY !!!
    B. Siwek

Więcej zdjęć w Galerii.