• "Zerówki" Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 na wycieczce w Gąsiorowie - 11.10.2018.

Dodano: 2018-10-17, Autor: mgr Artur Kielar

11 października grupy „0”a, „0”b, „0”c pod opieką swoich wychowawczyń, wyjechały na wycieczkę do dawnej zagrody młynarskiej „Młyn Gąsiorowo”.

Po przybyciu na miejsce, zostały powitane przez gospodarzy. Najpierw dzieci wysłuchały opowieści o tym, jak dawniej ludzie robili zapasy na zimę. Poznały rodzaje przetworów. Z ogromnym zaciekawieniem wysłuchały wierszyka na temat przetworów z warzyw i owoców oraz poznały proces kiszenia kapusty. Największą atrakcją dla dzieci był udział w warsztatach kulinarnych. Zgodnie z zaplanowanym programem wycieczki, uczestnicy nauczyli się kisić kapustę. Po warsztatach kulinarnych, dzieci zasiadły do stołów, by zjeść pyszny kapuśniak, przygotowany przez gospodarzy. Po wspólnym posiłku, przyszedł czas na „kapuściane” gry i zabawy na świeżym powietrzu. Wszyscy wykazali się umiejętnością pracy zespołowej oraz współdziałania i współzawodnictwa, a najważniejsza była „dobra zabawa”. Pogoda dopisała, czas wycieczki szybko minął, a my wróciliśmy zmęczeni z uśmiechami na twarzach.

Tekst i foto Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 – Patrycja Kuczera