• Wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz Wybory Miss i Mistera szkoły - 04.10.2018.

Dodano: 2018-10-08, Autor: mgr Artur Kielar

W dniu 4 października 2018 r. w naszej szkole odbył się dzień małego samorządu. Uroczystość rozpoczęto częścią oficjalną – wyborami do Samorządu Uczniowskiego, po których w drugiej części nawiązującej do Dnia Chłopaka wybrano po raz kolejny Mistera szkoły i po raz pierwszy Miss szkoły. Galę poprowadzili uczniowie gimnazjum Agata Malinowska i Aleksander Majewski.

W wyborach do SU startowało siedmioro kandydatów reprezentujących klasy 4-8 i klasy III PG. Najpierw Pan Dyrektor Z. Szmytkowski przedstawił uczniom zasady demokratycznych wyborów. Następnie zgromadzona licznie młodzież obejrzała i wysłuchała prezentację kandydatów , po czym każdy z głosujących otrzymał kartkę do głosowania i oddał jeden głos na swojego kandydata. Kartki oczywiście wrzucano do urny wyborczej.

Podliczeniem głosów zajęła się komisja pod nadzorem opiekuna SU Pani Barbary Siwek. I tak w głosowaniu wzięło udział łącznie 296 osób, a uczniowie z największą ilością głosów, otrzymali następujące funkcje:
    ZUZANNA BIEGAJ - Przewodnicząca SU
    KAMIL PRACKI - Z-ca przewodniczącej SU
    DOMINIKA PRĘGOWSKA – Skarbnik

Po części oficjalnej rozpoczęto II część wyborów, czyli prezentację 17 kandydatek i 16 kandydatów do wyborów Miss i Mistera szkoły. Startujące dziewczęta jak chłopcy zostali wcześniej wybrani przez kolegów i koleżanki ze swoich klas jako ich reprezentanci.
    Kandydatki i kandydatów oceniały dwie oddzielne i niezależne komisje. Dziewczęta oceniało jury w składzie Pan Czesław Stępiński i Pan Artur Kielar zaś chłopców obserwowało jury w składzie Pani Ewa Szmytkowska i Pani Marta Agafonow.
    Dziewczęta i chłopcy – nasi kandydaci najpierw musieli się przedstawić, opowiedzieć o swoich zainteresowaniach i pasjach, a następnie zostali poddani próbie fizycznej wytrzymałości. Po tym przebrali się ze strojów sportowych w wizytowe i wykazali się poczuciem rytmu, a w kolejnej konkurencji inteligencją odpowiadając na trzy pytania, a w zasadzie kończąc wylosowane trzy przysłowia, bądź powiedzenia.
    Po podsumowaniu uzyskanych punktów jury wyłoniło zwycięzców. I tak wśród dziewcząt tytuł:
    MISS SZKOŁY 2018 – uzyskała Klaudia Tośka z kl. 5c,
    I w-ce MISS - EWELINA JANUS kl. 8c,
    II w-ce MISS - Zosia Napiórkowska 6a.

Wśród chłopców tytuł:
    MISTER SZKOŁY 2018 – zdobył KAMIL ŻUREK z kl.8c (warto dodać, iż Kamil tytuł ten w sumie obronił, gdyż w ubiegłym roku również został Misterem Szkoły 2017),
    I w-ce MISTER - ANDRZEJ PARADOWSKI kl. IIIa PG,
    II w-ce MISTER - KAMIL PIECHOWICZ z kl. 5b

Wielkie GRATULACJE dla zwycięzców, brawa dla Wszystkich za odwagę i godne reprezentowanie klas.
    Laureaci otrzymali liczne nagrody oraz swoje trofea: korony, szarfy a także wiele niespodzianek w tym oczywiście Miss i Mister prototypy samochodów osobowych a wszystko ufundowane z pieniędzy zebranych na rzecz SU podczas dyskoteki. Przy tej okazji jeszcze raz wielkie podziękowania dla RODZICÓW i DZIECI, którzy włączyli się w pracę na rzecz naszego SU.
    Dla Miss i Misterów Pan Dyrektor przygotował również niespodziankę, tj. wizytę w ulubionej restauracji, która to odbędzie się już niebawem.

Jeszcze raz dziękujemy kandydatkom i kandydatom, jury za wytrwałą i nie łatwą pracę oraz cudownej publiczności. Do usłyszenia może za rok.

Opiekun SU - B. Siwek

Więcej zdjęć w Galerii.