• Europejski Dzień Języków Obcych w Zespole Szkół nr 4 w Nowym Dworze Mazowieckim - 26.09.2018.

Dodano: 2018-10-06, Autor: mgr Artur Kielar

W tym roku obchodziliśmy, w dniu 26 września 2018 r., już po raz siedemnasty Europejski Dzień Języków Obcych. To coroczne święto języków ustanowione zostało z inicjatywy Rady Europy. W naszej szkole odbył się konkurs pod hasłem " Co pokażesz turyście w ...?

Celem konkursu było zachęcenie uczniów do poszerzenia wiedzy, szczególnie tej krajoznawczej o zabytkach i atrakcjach wielu krajów europejskich, nawet tych mniej znanych pod względem walorów turystycznych, jak Macedonia czy Rumunia.

W konkursie wzięły udział wszystkie klasy naszego Zespołu. Zadaniem uczniów, którzy się zgłosili, było sporządzenie ciekawej pod względem techniki wykonania, jak również treści, broszury, ewentualnie prospektu, zachęcających turystę do zwiedzenia wylosowanego przez klasę kraju. Kolorowe ulotki i broszury w różnej formie zostały zaprezentowane na parterze szkoły, bardzo efektownie wyglądały wśród towarzyszących im flag państw europejskich.
    Zespół nauczycieli języków obcych wybrał po jednej, najciekawszej pracy z każdej klasy. Było naprawdę dużo interesujących prac i niespotykanych pomysłów. Nagrody ufundował pan Dyrektor Szmytkowski.
    Nasz zespół promuje i zachęca do zainteresowania się wiedzą krajoznawczo-turystyczną, która jest pierwszym bodźcem do nauki języka obcego kraju, który fascynuje pod względem zabytków i atrakcji turystycznych.
    Wiedza o kraju pomaga zrozumieć jego kulturę i historię, zachęca do zwiedzania, pomaga w porozumieniu się, wzbogaca nasze dziedzictwo kulturowe
    i utrwala znaczenie starego przysłowia, że "podróże kształcą".

TEKST i FOTO: Zespół Nauczycieli Języków Obcych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Nowym Dworze Mazowieckim
    Ewa Szmytkowska, Marta Agafonow, Klaudia Kubiak, Emilia Napiórkowska, Bożena Nalewajk