• Piknik Żołnierski klasy 5a SP - 29.05.2018.

Dodano: 2018-06-12, Autor: mgr Artur Kielar

W dniu 29 maja uczestniczyliśmy z klasą 5a w Pikniku Żołnierskim na Osiedlu Młodych. Pierwszą atrakcją był pokaz akcji ratowniczej z udziałem kilku żołnierzy ubranych w „dziwne” nadmuchiwane kombinezony.

Później nasza klasa podziwiała prawdziwy sprzęt wojskowy. Dzięki uprzejmości jednego z żołnierzy mogliśmy wejść do środka czołgu, niestety było tam bardzo mało miejsca. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i udaliśmy się dalej. Najbardziej podobały nam się tropiące psy w akcji, które wykorzystuje się m.in. do wykrywania materiałów wybuchowych. Psy wzbudziły nasz wielki podziw: były bardzo posłuszne, wykonywały różne zadania. W międzyczasie trwały zawody sportowe. Chętni mogli wziąć udział w przeciąganiu liny, rzucie piłką lekarską. Przy stoisku policyjnym można było rozwiązać krzyżówkę dotyczącą zasad ruchu drogowego- na każdego czekał drobny upominek. Wszyscy więc z ochotą ją rozwiązywali. Na pikniku nie zabrakło również prawdziwej żołnierskiej grochówki. Apetyty nam dopisywały. Piknik zakończył się rozdaniem nagród w zawodach sportowych. Pierwsze podium w jednej z konkurencji zdobył nasz kolega z klasy. Brawo!

Chcieliśmy serdecznie podziękować Prezesowi Towarzystwa Przyjaciół Twierdzy Modlin Panu Grzegorzowi Sokołowskiemu, który zaprosił nas na tę uroczystość. Spędzony tam czas przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń.
    Karolina Krauze i Amelia Rychter z klasy 5a

Więcej zdjęć w Galerii.