• Niesamowite spotkanie z "Calineczką" przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 4 z Twierdzy Modlin.

Dodano: 2018-02-26, Autor: Kinga Kuczkowska

20 luty w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr w Nowym Dworze Mazowieckim był długo wyczekiwanym dniem przez przedszkolaki. A to za sprawą czekającej na nas podróży do stolicy Polski - Warszawy. Od samego rana pięknie wystrojeni oczekiwaliśmy na wycieczkę do teatru Palladium na spektakl "Calineczka". Podróż minęła naszym milusińskim w przyjemnej, iście śpiewającej atmosferze. Po drodze mieliśmy okazję podziwiać zabytki Warszawy m.in. Pałac Kultury i Nauki oraz Stadion Narodowy.

Spektakl adresowany do najmłodszej przedszkolnej widowni zachwycił barwną i bajkową scenografią oraz zaskakującymi kostiumami, dzięki którym dzieci mogły poczuć się jak maleńka bohaterka. Przedstawienie w wyjątkowej oprawie muzycznej i wizualnej, wykorzystujący elementy tańca, gry świateł oraz elementów kaskaderskich – taniec na szarfie podwieszonej pod sufitem, przyniósł efekt w postaci zachwytów najmłodszych dzieci. Ich uśmiechnięte twarze oraz brawa stanowiły dla aktorów wyjątkową nagrodę za ich pracę na scenie. Historia maleńkiej dziewczynki, która wędrowała po świecie w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, skończyła się szczęśliwie choć po drodze czekało na nią wiele przygód. Napotkane zwierzęta nie rozumiały jej marzeń i poszukiwań prawdziwej miłości. Jej dobroć i szlachetne serce zostaje w końcu wynagrodzone, a marzenia wreszcie się spełniają.... Na zakończenie przygody z teatrem przedszkolaki z gr. „Tygryski, „Żabki” i „Pszczółki” wykonały pamiątkowe zdjęcie z aktorami wśród których można było podziwiać Olgę Kalicką w roli malutkiej Calineczki.

tekst: mgr K.Kuczkowska
    foto: mgr P.Pasternakiewicz - Ruchała.