• Karnawałowy czas w Publicznym Przedszkolu nr 4 - 30.01.2018 r.

Dodano: 2018-02-08, Autor: Kinga Kuczkowska

Karnawał to wyjątkowy czas, w którym królują bale. A jak bale to nie może zabraknąć muzyki, zabawy i kolorowych strojów. I w tym roku sala gimnastyczna w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 4 w Nowym Dworze Mazowieckim zamieniła się w krainę bajek, nie tylko za sprawą kolorowych dekoracji, balonów, ale przede wszystkim przepięknych postaci, za które byli przebrani nasi milusińscy. Wśród kolorowych przebierańców można było zobaczyć księżniczki, wróżki, piratów, superbohaterów, zwierzątka oraz postacie z kreskówek. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich bohaterów. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno, ale wystarczyły roześmiane buzie, aby stwierdzić, że bal karnawałowy to niezwykły, często wyczekiwany dzień.

W naszym przedszkolu taki bal odbył się 30 stycznia, na którym nie zabrakło wspaniałej zabawy. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce przy rytmach wesołej muzyki. Nie zabrakło również konkursów z nagrodami. Przedszkolaki miały okazję zaprezentować swoje zdolności taneczne na gazecie, z serpentynami i balonami oraz umiejętności wokalne podczas prezentacji piosenek. Każda z zabaw niosła ze sobą wrzawę i doping ze strony widowni, która tym samym motywowała zawodników do efektywniejszych działań. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem naszego balu. Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie. Pod koniec balu Pani wicedyrektor zaczarowała kolorowe balony, które zdobiły salę i wyczarowała z nich deszcz cukierków. Wśród tanecznych rytmów i licznych zabaw, nasi milusińscy mieli okazję do zdobienia sobie pamiątkowego zdjęcia, które będzie stanowiło pamiątkę mile spędzonego czas karnawałowy w przedszkolu. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały balową salę. Następnym razem znowu zobaczymy się z postaciami z bajek w kolorowej sali balowej przy wesołej zabawie. Już nie możemy się doczekać.

tekst: mgr K.Kuczkowska, foto: mgr J.Klusiewicz, mgr A. Dębek