• Dzień Babci i Dziadka w Publicznym Przedszkolu nr 4 - 09.01.2018 r.

Dodano: 2018-02-08, Autor: Kinga Kuczkowska

Na nasze smutki i zmartwienia najlepszym lekarstwem i rozwiązaniem to nasze kochane babcie i dziadkowie. Dlatego 9 stycznia był szczególnym dniem w naszym przedszkolu kiedy obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Mogliśmy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy. To wyjątkowe święto pozwala uzmysłowić dzieciom jak wielką rolę babcie i dziadkowie odgrywają w naszym życiu, a przede wszystkim jak wielką miłością i cierpliwością potrafią nas obdarować. Każda z grup przygotowała niespodziankę dla swoich najbliższych w postaci pięknego występu artystycznego oraz drobnego upominku własnoręcznie zrobionego.

Każdy przedszkolak ze wszystkich sił starał się piosenką i wierszem podziękować seniorom za troskę, zabawę, dobre słowo i wpajane zasady moralne. W pięknie udekorowanej sali przedszkolaki mogły zaprezentować swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne, które ćwiczyły już od tygodni. Każdy z nas bowiem chciał się zaprezentować jak najlepiej, by wyrazić wdzięczność za trud, oddanie i wszystko co otrzymujemy od babć i dziadków na co dzień. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami. Nie kryli wzruszenia podziwiając prezentacje swoich "skarbów”. Przedszkolaki zabrały swoich gości w krainę pełną pięknych dźwięków, kolorów i radości. Bo nie ma nic bardziej wzruszającego jak widok wnuków okazujących wdzięczność swoim Dziadkom. Nasi podopieczni nie zapomnieli o drobnych prezentach własnoręcznie wykonanych, aby podkreślić jeszcze bardziej swoją wdzięczność i oddanie ich bezgranicznej miłości. Na tym jednak nie zakończyliśmy naszego spotkania, gdyż wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy przy wesołej muzyce. I tak wnuki z babciami i dziadkami zatańczyli m.in. "kaczuchy", "krasnoludka" czy "dwóm tańczyć się zachciało", a starsze grupy zaprosiły najbliższych do prezentowania się w roli aktorów w zabawie o Czerwony Kapturku. Wszelkie muzyczne i kolorowe atrakcje dla zaproszonych gości przygotowała pani Małgosia, podczas których nie zabrakło śmiechu i świetnej zabawy. Po części artystycznej i życzeniach złożonych na ręce seniorów pani wicedyrektor Irena Wiśniewska, zaprosiła naszych gości na poczęstunek specjalnie przygotowany na tę okazję. Ponieważ jest to święto wyjątkowe, dlatego nie mogło zabraknąć przepysznego tortu przygotowanego przez panią kucharkę.
    Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

mgr K.Kuczkowska, foto: B. Rutkowska