• STAŚ i LENA z Publicznego Przedszkola nr 4 zwycięzcami konkursu "Tęczowe Rymowanki" - 22.11.2017

Dodano: 2017-12-03, Autor: Kinga Kuczkowska

22 listopada w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się finał IV Konkursu Recytatorskiego Przedszkolaków pt „ Tęczowe rymowanki”. Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprosiły nowodworskie przedszkolaki do zaprezentowania swoich recytatorskich umiejętności. Wspólnie z maluchami przybyli kibice z każdego przedszkola w postaci grupy przedszkolnej ze swoimi paniami oraz rodzice naszych recytatorów. Sala widowiskowa została wypełniona po brzegi, a publiczność z wypiekami na twarzy czekała na występy swoich kolegów. Na scenę zaczęły wkraczać osy, żaby, kwoki i inni bohaterowie prezentując utwory Jana Brzechwy czy Juliana Tuwima.

Nie zabrakło także wierszy Hanny Niewiadomskiej, która była gościem honorowym konkursu i członkiem jury. Dzieci z uśmiechem, z zawstydzeniem, tremą lub na pełnym luzie recytowały utwory i nie ważne jak im poszło, bo wszystkie nagradzane były jednakowo mocnymi i ciepłymi brawami. Po przesłuchaniu 22 wykonawców jury udało się na obrady. Wybór zwycięzców był bardzo trudny.
    W trakcie obrad jury najmłodszą publiczność porwała w świat iluzji pani Marta Jasińska. Jej magiczne sztuczki nie tyle wprawiały w zdumienie i osłupienie maluchy jak i dorosłych co wywołały salwy śmiechu. Na sali widowiskowej zrobiło się gwarno i radośnie za sprawą prostych rekwizytów takich jak drewniany zając co zmienia kolory, czy niesforna różdżka odmawiająca posłuszeństwa. Gra słów, mimika twarzy, gesty i ruchy sceniczne pani Marty wywołały na twarzach naszych milusińskich beztroski uśmiech. Entuzjastyczne brawa i słowa podziwu to efekt magicznego i prześmiesznego show jaki sprezentowała widowni przesympatyczna pani Marta. Na pewno występ iluzjonistki pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.
    Jury po długich i zapewne ciężki obradach wyłoniło zwycięzców, którymi okazały się być przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 4 w Modlinie Twierdzy. W kategorii 3-4- latki I miejsce zdobył Staś Szelągowski z gr. "Motylki", który zaprezentował się wierszu „Kwoka" Jana Brzechwy. Zaś w kategorii 5-6 latki najlepsza zdobywając również I miejsce, okazała się Lena Bończyk z gr. "Delfinki" w wierszu "Zosia Samosia" Julian Tuwima. Nasze przedszkole reprezentowali w konkursie także Mikołaj Trybuch - Bakinowski w kategorii dzieci młodszych i Martynka Golian w kategorii dzieci starszych. Laureaci otrzymali wspaniałe książki i edukacyjne gry planszowe ufundowane przez organizatorów. Nie zapomniano też o pozostałych adeptach sztuki mówienia, których również uhonorowano książeczkami i dyplomami. Mamy nadzieję, że działania w celu popularyzacji literatury dziecięcej i edukacji artystycznej dzieci przyniosą efekty, a najmłodsi z równą energią i zapałem przystąpią do przyszłorocznego konkursu.
    tekst: mgr K.Kuczkowska