• Aktualności przedszkola »
  • GALERIA ZDJĘĆ AKTUALNOŚCI ROK 2018/2019 »
  • GALERIA ZDJĘĆ AKTUALNOŚCI ROK 2017/2018 »
  • GALERIA ZDJĘĆ AKTUALNOŚCI ROK 2016/2017 »
  • GALERIA ZDJĘĆ AKTUALNOŚCI ROK 2015/2016 »
  • SUKCESY PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA "BAJECZNA KRAINA"
  • Ramowy rozkład dnia
  • Kronika wydarzeń przedszkola
  • Rekrutacja do przedszkola »
  • Zajęcia w przedszkolu
  • Wieści z życia grup »
  • Dyżur wakacyjny
  • REGULAMIN PRZEDSZKOLA
  • Sponsorzy i Przyjaciele Zespołu Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim - Modlin Twierdza
  • SALE PRZEDSZKOLNE, PLAC ZABAW, MINI ZAGRODA
  • DZIEŃ KSIĄŻKI

Dodano: 2019-04-10, Autor: Kinga Kuczkowska

Dzień Książki w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 4
    w Nowym Dworze Mazowieckim.

4 kwietnia 2019r. w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Nowym Dworze Mazowieckim odbyła się uroczystość z okazji Dnia Książki. Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto, które obchodzimy 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. To niepowtarzalna okazja, aby porozmawiać z dziećmi o ich ulubionych bohaterach książkowych.

W tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola swoją ulubiona książeczkę. Podczas uroczystości przedszkolaki obejrzały film jak powstaje książka. Poznały rodzaje książek. Dowiedziały się w jaki sposób korzystać z książek. Dzieci wykazały się świetną znajomością różnych bajek i baśni, poradziły sobie z rozwiązaniem wszystkich bajkowych zabaw i w nagrodę otrzymały kolorowanki i zakładki. Na zakończenie dzieci bawiły się przy piosence „Fantazja”. Ostatnim zadaniem do wykonania przez dzieci w tym niezwykłym dniu było wykonanie i ozdobienie swojej zakładki do książki, aby nie zginały rogów kartek w swoich książeczkach.
        Przy okazji tego święta należy pamiętać o czytaniu dzieciom książek, gdyż poszerzają one wiedzę, rozwijają wyobraźnię, pamięć, uczą logicznego myślenia oraz kojarzenia faktów. Książka jest skarbnicą, która towarzyszy człowiekowi od najmłodszych lat, a bajki przeczytane w dzieciństwie pamięta się przez całe życie.

Tekst: E. Biernacka
    Foto: J. Klusiewicz