• Aktualności przedszkola »
  • GALERIA ZDJĘĆ AKTUALNOŚCI ROK 2018/2019 »
  • GALERIA ZDJĘĆ AKTUALNOŚCI ROK 2017/2018 »
  • GALERIA ZDJĘĆ AKTUALNOŚCI ROK 2016/2017 »
  • GALERIA ZDJĘĆ AKTUALNOŚCI ROK 2015/2016 »
  • SUKCESY PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA "BAJECZNA KRAINA"
  • Ramowy rozkład dnia
  • Kronika wydarzeń przedszkola
  • Rekrutacja do przedszkola »
  • Zajęcia w przedszkolu
  • Wieści z życia grup »
  • Dyżur wakacyjny
  • REGULAMIN PRZEDSZKOLA
  • Sponsorzy i Przyjaciele Zespołu Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim - Modlin Twierdza
  • SALE PRZEDSZKOLNE, PLAC ZABAW, MINI ZAGRODA
  • ZAJĘCIA OTWARTE W GR.ŻABKI

Dodano: 2019-04-07, Autor: Kinga Kuczkowska

Zajęcia otwarte dla rodziców w grupie Żabki w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 w Nowym Dworze Mazowieckim – Modlin Twierdza.

Dnia 27.03.2019 r. dzieci z gr. Żabek zaprosiły swoich rodziców na zajęcia otwarte ,,Od ziarenka do roślinki’’. Dzieci zostały zapoznane z listem od Pana Ogrodnika, który przygotował kilka zadań dla dzieci. Pierwszym z nich, było odgadnięcie poprzez dotyk narzędzi ogrodniczych zamkniętych w Magicznym Pudełku. Dzieci poradziły sobie bez problemu! Aby wykonać kolejne zadania Żabki w skupieniu obejrzały filmy edukacyjne na tablicy interaktywnej, związane ze wzrostem roślin i warunkami im potrzebnymi.

Dzięki temu plansza z etykietami słońca, ziemi, odpowiedniej temperatury i wody została szybko rozwiązana. Podczas zabawy ruchowej dzieci przy odpowiednio dobranym oświetleniu mogły ilustrować ruchem roślinki podczas dnia i nocy. Z zainteresowaniem dzieci oglądały nasiona, dotykały ich, nazywały. Wspólnie sialiśmy nasionka w pojemnikach. Dzieci wiedziały, że aby roślina urosła, należy włożyć ją do ziemi, podlać i postawić w słonecznym miejscu. Kolejną niespodzianką były zabawy z wykorzystaniem Magicznego Dywanu (który dzieci po prostu kochają), posprzątały ogród z liści, odczarowały smutne buźki na wesołe oraz zrelaksowały się w interaktywnej wodzie. Za wykonanie trudnych zadań dzieci otrzymały medale ,,Małych ogrodników’’. Wspólnie z rodzicami zasadzili cebulki w doniczkach. Codzienne zajęcia odbywają się dzięki najnowszej technologii, w którą zaopatrzone jest nasze przedszkole. Pozwala to na prowadzenie zajęć w urozmaicony sposób, a także na przeżywaniu nowych doświadczeń przez dzieci, na które one bardzo liczą.