• Aktualności przedszkola »
  • GALERIA ZDJĘĆ AKTUALNOŚCI ROK 2018/2019 »
  • GALERIA ZDJĘĆ AKTUALNOŚCI ROK 2017/2018 »
  • GALERIA ZDJĘĆ AKTUALNOŚCI ROK 2016/2017 »
  • GALERIA ZDJĘĆ AKTUALNOŚCI ROK 2015/2016 »
  • Aktualności miesiąca
  • SUKCESY PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA "BAJECZNA KRAINA"
  • Ramowy rozkład dnia
  • Kronika wydarzeń przedszkola
  • Rekrutacja do przedszkola »
  • Zajęcia w przedszkolu
  • Wieści z życia grup »
  • Dyżur wakacyjny
  • REGULAMIN PRZEDSZKOLA
  • Sponsorzy i Przyjaciele Zespołu Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim - Modlin Twierdza
  • SALE PRZEDSZKOLNE, PLAC ZABAW, MINI ZAGRODA
  • TEATRZYK

Dodano: 2019-03-11, Autor: Kinga Kuczkowska

"Pani Zamieć" - teatrzyk w wykonaniu aktorów STUDIA ARTYSTYCZNEGO ARENA.

25.02.2019 r. nasze przedszkole odwiedził Teatr Arena z Białegostoku ze spektaklem pt. ”Pani Zamieć” inspirowany baśnią napisaną przez Braci Grimm. „Pani Zamieć” to historia dwóch sióstr – brzydkiej i leniwej oraz pięknej i pracowitej. Obie poprzez magiczną studnię trafiają do zaklętej krainy Pani Zamieci. Każda z nich za swą pracę otrzymuje od śnieżnej królowej inną zapłatę. Pracowita i sumienna nagrodzona zostaje za serce i swój wysiłek złotą szkatułką. Natomiast leniwa otrzymuje torbę z brzydkimi żabami i wężami.

W przedstawieniu przedstawione zostały tematy szacunku, pracowitości i pomocy innym. Wartości te są ponadczasowe i powinny odgrywać kluczową rolę w budowaniu relacji międzyludzkich. Tego rodzaju formy przekazu informacji, jakimi są teatrzyki, budzą u dzieci zainteresowanie sztuką teatralną oraz kształtują prawidłowe postawy kulturalnego widza. Wszystkie przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały przedstawienie, a na koniec pożegnały aktorów gromkimi brawami.

tekst: mgr Aleksandra Tobolczyk
    zdjęcia: mgr Kinga Kuczkowska, mgr Krystyna Rachwał