• Aktualności przedszkola »
  • GALERIA ZDJĘĆ AKTUALNOŚCI ROK 2018/2019 »
  • GALERIA ZDJĘĆ AKTUALNOŚCI ROK 2017/2018 »
  • GALERIA ZDJĘĆ AKTUALNOŚCI ROK 2016/2017 »
  • GALERIA ZDJĘĆ AKTUALNOŚCI ROK 2015/2016 »
  • SUKCESY PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA "BAJECZNA KRAINA"
  • Ramowy rozkład dnia
  • Kronika wydarzeń przedszkola
  • Rekrutacja do przedszkola »
  • Zajęcia w przedszkolu
  • Wieści z życia grup »
  • Dyżur wakacyjny
  • REGULAMIN PRZEDSZKOLA
  • Sponsorzy i Przyjaciele Zespołu Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim - Modlin Twierdza
  • SALE PRZEDSZKOLNE, PLAC ZABAW, MINI ZAGRODA
  • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dodano: 2019-02-09, Autor: Kinga Kuczkowska

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu w Twierdzy Modlin.

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W „Bajecznej Krainie” stało się tradycją, że przedszkolaki z tej okazji zapraszają swoich bliskich na uroczystość do przedszkola. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 22 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się ta wspaniała impreza podczas której zgromadzona publiczność mogła podziwiać swoje wnuki i wnuczki w roli małych aktorów.

W pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały program artystyczny. W repertuarze artystycznym każdej grupy można było usłyszeć wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Nie zbrakło skocznych i rytmicznych tanecznych kroków oraz odrobiny humorystycznego akcentu. Na wszystkich zaproszonych gości czekały również własnoręcznie wykonane prezenty. Do życzeń dzieci dołączyła się również pani dyrektor, Irena Wiśniewska, życząc seniorom miłości i odrobiny cierpliwości do wnucząt. Na zakończenie naszego wspólnego spotkania przedszkolaki zaprosiły dziadków i babcie do zabaw. I w ten sposób wnuki z seniorami rytmicznie lepiły bałwanki, wykonały muzyczną gimnastykę, zaprosiły do tańca oraz mycia rąk. Wszystko oczywiście w rytmicznych pląsach i muzycznych rytmach przy dużej dawce uśmiechu i dobrego humoru. Po energicznych zabawach na artystów i gości czekały przepyszne smakołyki. Na koniec wszyscy rozkoszowali się pysznym tortem, który upiekła nasza przedszkolna kucharka - p. Marzena. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze.

Tekst: mgr K.Kuczkowska
    zdjęcia: nauczyciele PP4