• Aktualności przedszkola »
  • GALERIA ZDJĘĆ AKTUALNOŚCI ROK 2018/2019 »
  • GALERIA ZDJĘĆ AKTUALNOŚCI ROK 2017/2018 »
  • GALERIA ZDJĘĆ AKTUALNOŚCI ROK 2016/2017 »
  • GALERIA ZDJĘĆ AKTUALNOŚCI ROK 2015/2016 »
  • Aktualności miesiąca
  • SUKCESY PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA "BAJECZNA KRAINA"
  • Ramowy rozkład dnia
  • Kronika wydarzeń przedszkola
  • Rekrutacja do przedszkola »
  • Zajęcia w przedszkolu
  • Wieści z życia grup »
  • Dyżur wakacyjny
  • REGULAMIN PRZEDSZKOLA
  • Sponsorzy i Przyjaciele Zespołu Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim - Modlin Twierdza
  • SALE PRZEDSZKOLNE, PLAC ZABAW, MINI ZAGRODA
  • BAL KARNAWAŁOWY

Dodano: 2019-02-09, Autor: Kinga Kuczkowska

Bal Karnawałowy w Przedszkolu w Twierdzy Modlin.
    WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,
    JAK CO ROKU W KARNAWALE

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Dla dzieci jest atrakcją dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Dlatego niewątpliwie wszystkie dzieci lubią bale karnawałowe. Tak też było u nas. W dniu 18.01.2019r. nasze przedszkole zamieniło się w bajeczną arenę na której spotkać można było kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek.

W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana … nie sposób zliczyć i wymienić wszystkie kolorowe postacie. Rozpoznać dzieci okazało się być bardzo trudne, a każde z nich tego dnia wyglądało wyjątkowo. Po prezentacji bajecznych strojów przez każdą grupę, rozpoczęły się tańce. Wesołe melodie były przeplatane zabawami oraz konkursami zaś zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci przepysznych jabłek. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, a także Kaczuch. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.

Tekst: mgr J.Klusiewicz
    foto: mgr K.Kuczkowska