• Liceum
  • Zebrania z rodzicami
  • Wykaz podręczników
  • List dyrektora

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice.

Nasze Liceum działa od 1992 roku. Jesteśmy doświadczoną i znaną placówką na terenie naszego powiatu. Absolwenci szkoły nie mają problemu z dostaniem się do renomowanych wyższych uczelni. Odnoszą sukcesy naukowe i zawodowe. Biorą czynny udział w życiu publicznym.

Możemy poszczycić się wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, która jest systematycznie doceniana i nagradzana.

Za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolny 2007/2008 i 2008/2009 dwie nasze uczennice otrzymały Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Wielu naszych uczniów jest wyróżnianych i nagradzanych przez Władze naszego miasta Stypendiami Burmistrza za szczególne osiągnięcia, sportowe, naukowe i artystyczne.

Nasze Liceum jest regularnym uczestników Sejmików Dzieci i Młodzieży i często gościmy w Polskim Parlamencie.

Uczniowie biorą udział w wielu konkursach, olimpiadach i akcjach charytatywnych. Angażujemy się w życie naszego miasta gminy i powiatu. Wychowujemy młodzież ambitną, zaangażowaną, kreatywną, i świadomą swoich postaw obywatelskich.

Absolwenci gimnazjum, którzy przekraczają progi naszej szkoły, objęci są szczególną opieką. Przysługuje im dwutygodniowy okres adaptacyjny. Uczniowie poznają szkołę i nauczycieli oraz zasady obowiązujące w liceum. W tym czasie nie otrzymują ocen niedostatecznych.

Jesteśmy otwarci na integrację społeczną osób niepełnosprawnych. Mamy doświadczenie i możliwości w prowadzeniu klas integracyjnych i edukacji osób z różnymi dysfunkcjami. Dajemy szansę wszystkim dzieciom i młodzieży która chce poszerzać swoją wiedzę i zainteresowania.

Dla nas najważniejsze jest dobro dziecka.

DYREKTOR - mgr Zdzisław Szmytkowski