• Liceum
  • Rekrutacja »
  • Zebrania z rodzicami
  • Wykaz podręczników
  • Apel z okazji świąt majowych.

Dodano: 2012-06-02, Autor: Administrator

Dnia 8 maja 2012 roku o godzinie 10.20 dla klas gimnazjum i liceum odbył się apel z okazji 221. rocznicy Konstytucji 3 Maja. Został on przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej. Scenariusz całego przedstawienia przygotowała pani Wanda Horodecka. W występach wziął udział chór szkolny pod dyrekcją pani Barbary Olszewskiej.

Uczniowie przybliżyli nam ideę polskich świąt, takich jak: pierwszy, drugi i trzeci maja. Dowiedzieliśmy się więcej o święcie pracy, flagi i rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 Maja, która była pierwszą konstytucją w Europie, a drugą na świecie. Na początku zobaczyliśmy, jak nasi zaborcy: Rosja (Martyna Kaźmierska), Prusy (Aleksandra Antosik) oraz Austria (Julia Sidorowicz) dzieli się ziemiami Polski. Dekorację zdobiącą salę gimnastyczną zostały wykonane przez uczniów koła plastycznego kierowanego przez panią Annę Dąbrowiecką.
    Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Poszerzyliśmy swoją wiedzę historyczną oraz wysłuchaliśmy pięknie wykonanych pieśni patriotycznych.
    Koło Dziennikarskie